02:19 30 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

SăgeataNăvodari a remizat cu FC Botoșani

03 Aug, 2013 21:51 1497 Marime text
SăgeataNăvodari a terminat la egalitate, scor 1 – 1, meciulpe care l-a disputatîndeplasare la Botoșani, cu echipalocală.
AntrenorulTiborSelymes a trimisîn teren următoarea formulă de joc: Panagopoulos – Peteleu, Fl. Popa, Cr. Munteanu, I. Filip – Vezan, Muzac, Florean, I. Iordache - V. Dinu, M. Roman. Rezerve au fost: Gordin, S. Chiţu, Tigoianu, V. Apostol, I. Ghinea, Chiacu, V. Lupu.
Tehnicianulechipei FC Botoșani, CristianPopovicii-a trimisînterenpeurmătoriijucători: Curileac – Patache, R. Tincu, I. Ursu, Fl. Acsinte – Codoban, Croitoru, Vaşvari, Vraciu – Hadnagy, Cîrjan, întimpcerezerve au fost: Perianu, Taban, Maghici, I. Matei, S. Ghinga, M. Tănasă, C. Dinu.

Înminutul 6, Croitoru are o acțiunepersonalășiestefaultat la 35 de metri, iar 4 minute maitârziu a avutloc o acțiuneînbandastângă a gazdelor, Acsintecentreazăpreaputernicșimingeaieseînaut. Înminutul 12, Cârjanreia cu capul o minge centrată din corner, Panagopoulos reţine.Minutul 20 i-a adusluiVezanuncartonașgalben, iarînminutul 27 arbitrulIulianDimai-a dat un galbenșiluiAcsinte. 3 minute maitârziu, Iordachecentreazăîncareu, iarunfundaş al Botoşaniuluirespingeîn corner. Înminutul 32, Croitoruvedeși el ungalbendupă un fault asupraluiIlieIordache. Înminutul 37, Hadnagypleacăpecontraatac, darpaseazăgreșitpentruCârjan.ȘiHadnagyvedegalbenînminutul 39.Înminutul 44, Panagopoulos reținecentrarealuiVraciuînfațaporții.Panagopoulos a maireținutbalonulînprelungirileprimeireprizedupăceCârjana reluat cu capul din pozițiefoartebună.Începutulcelei de-a douareprize le-aadusprimulgolbotoșenenilor. Cârjana deschisscorulreluândînplasă din 4 metri o centrare a luiVasvari.Înminutul 51, Selymesafăcut prima schimbare. A ieșitIlieIordacheși a intrat V. Lupu. De asemenea, înminutul 59, Selymesa maifăcut o schimbareșil-a băgatînterenpeChițuînloculluiRoman.Înminutul 62 Cârjanîncearcăsă-l surprindăpe Panagopoulos cu unșut din întoarcere, darportarulgrec e atentșireține. Înminutul 66, CristianPopovici face prima schimbare. IeseCodoban, intrăGhinga. Minutul 72 vine cu o nouăschimbare la Botoşani.IeseCârjan, intrăTaban. Înminutul 77 are locultimaschimbare la oaspeţi. IeseVezan, intrăTigoianu. UnminutmaitârziuFilipvedegalben. CartonasgalbenvedeșiTabanînminutul80.Înminutul 83,V. Dinutrimite de la 18 metripestepoartaluiCurileac.Înminutul88, V. Lupuegalează cu o lovitură de cap, iarînminutul 89 ieseHadnagyșiintră C. Dinu.Ultimarepriză a fostprelungită cu 3 minute.