01:49 21 09 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Halep părăseşte iarba londoneză cu capul sus Accidentată, Simona a pierdut în semifinale la Wimbledon

03 Jul, 2014 18:43 1135 Marime text
Simona Halep a fost învinsă în semifinalele de la Wimbledon cu 6-7, 2-6 de jucătoarea canadiană Eugenie Bouchard. Jucătoarea din Constanţa a dus meciul până la capăt, deşi s-a accidentat la începutul partidei, în primul set, când scorul era egal, 2-2. Simona a suferit o entorsă la gleznă şi a primit îngrijiri medicale pe teren. Performanţa Simonei Halep rămâne una excepţională, iar iubitorii tenisului sunt convinşi că ascensiunea ei nu se va opri aici. Halep a avut rezultate extraordinare în acest an. Spre exemplu, a ajuns în fazele finale la toate cele trei turnee de Mare Şlem diputate până acum: sferturi de finală la Australian Open, finală la Roland Garros şi semifinale acum, la Wimbledon.