Printre ei, oameni din Tulcea Telescaun cu 7 turişti, BLOCAT la Bunloc la o altitudine de peste 1.300 de metri
Printre ei, oameni din Tulcea: Telescaun cu 7 turişti, BLOCAT la Bunloc la o altitudine de peste 1.300 de metri
31 Dec, 2014 18:54
ZIUA de Constanta
2028
Marime text



"Suntem de o jumătate de oră blocaţi la 1300 de metri. Abia plecasem, când a sărit frânghia de pe scripet. (...) Am sunat la 112 şi au spus că vine Jandarmeria şi Salvamontul pe jos, pentru că nu au cu ce să urce", a mai spus femeia.
Potrivit administratorului pârtiei, aceasta era ultima cursă a telescaunului. Odată cu acest incident întreaga instalaţie a fost blocată.
O jumătate de oră mai târziu, secretarul de stat în MAI, Raed Arafat, a declarat, într-o intervenţie telefonică la Antena 3, că autorităţile au fost alertate şi au început deja procedurile de salvare a celor şapte persoane, patru bărbaţi şi trei femei, rămase blocate în patru telescaune consecutive.
Sursa: Antena3.ro
Sursa foto: rtv.net
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii