02:33 28 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Trei constănțence, medaliate în Cupa Turciei

06 May, 2013 15:51 1056 Marime text
Echipa de tenis de masă Fenerbahce Istanbul, la care evoluează constănțeanca Eliza Samara, a câștigat Cupa Turciei, după ce, în acest sezon, și-a adjudecat și campionatul, și întrecerea europeană ETTU Cup. Pe locul secund în Cupa Turciei s-a clasat formația Bursabüyükşehir Belediyespor, la care joacă o altă sportivă din Constanța, Ana-Maria Sebe, iar pe trei a venit Kocaeli, cu o altă constănțeancă în componență, Ildâz Meral Ali. Practic, ordinea de pe podium a fost aceeași cu cea din campionat. În finală, Fener a dispus de Bursa cu 3-0, același rezultat cu care echipa Anei Sebe a învins în semifinale Kocaeli. Pentru Eliza urmează Campionatul Mondial de la Paris (13 - 20 mai), competiție pentru care lotul național al României se pregătește la Buzău până pe 11 mai, plecarea fiind prevăzută în dimineața zilei de 12 mai.