20:03 27 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Urmarirea liderului

16 Apr, 2004 00:00 775 Marime text

Steaua Bucuresti - HC Municipal Constanta 30-35 (11-15)

HC Municipal se mentine in coasta liderului Dinamo Bucuresti si dupa prima etapa a returului. Miercuri seara, gruparea de pe litoral s-a impus in deplasare la Steaua Bucuresti, scor 35-30 (15-11), la capatul unui meci ce a avut un debut echilibrat. Gazdele, care le-au mai pus probleme jucatorilor nostri in precedentele confruntari, au condus pe tabela cu 3-2 si 6-5. Din a doua jumatate a primei reprize, constantenii au pus stapanire pe joc si la pauza aveau un avantaj de patru goluri 15-11. Partea a doua a jocului a fost la discretia HC Municipal care s-a impus mai usor decat spera in fata "militarilor". Au marcat: Nicolae (12), Stavrositu (7), Paraianu (4), Toma (4), Baiceanu (3), Tucanu (2), Timofte (1), Buricea (1), Sania (1). In celelalte partide ale rundei a opta a Grupei valorice A s-au inregistrat urmatoarele rezultate: Lignitul Targu Jiu - Dinamo Bucuresti 25-30, Minaur Baia Mare - Uztel Ploiesti 36-30, Armatura Universitatea Agronomia Cluj - HCM Piatra Neamt (34-33). Sambata, in etapa viitoare, HC Municipal va evolua acasa cu HC Minaur Baia Mare. Clasament: 1 Dinamo (25p); 2 HCM Constanta (24p); 3 Minaur (19p).