23:13 26 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal Germania - Emil Jula si Sergiu Radu au inscris pentru Energie Cottbus

26 Sep, 2009 15:18 620 Marime text

Atacanţii români Emil Jula şi Sergiu Radu au marcat câte un gol pentru Energie Cottbus în partida pe care echipa lor a câştigat-o pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (2-0), în faţa formaţiei FSV Frankfurt, în cadrul celei de-a 7-a etape din liga a doua germană de fotbal.
Energie a deschis scorul prin Sokolenko (min.21), Jula reuşind să majoreze avantajul gazdelor chiar înainte de pauză (min.45). Sergiu Radu a stabilit rezultatul final al întâlnirii, în repriza secundă (min.65).
Jula şi Sergiu Radu au fost titulari la gruparea din Cottbus, la fel ca şi fundaşul Ovidiu Burcă (căpitanul lui Energie). Sergiu Radu a fost singurul care a părăsit terenul înainte de fluierul final, fiind înlocuit în minutul 90.
Într-un alt joc din Zweite Bundesliga, MSV Duisburg, cu mijlocaşul român Mihai Tararache pe banca de rezerve, a fost învinsă la limită în deplasare de formaţia Rot-Weiss Oberhausen (0-1).