01:50 30 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

180 de minute fara gol

18 Aug, 2003 00:00 623 Marime text

Electrica Dobrogea Constanta - Midia Navodari 0-0

La fel ca si in meciul amical de miercuri, divizionarele B de fotbal Electrica Dobrogea Constanta si Midia Navodari au terminat la egalitate, scor 0-0, in partida de sambata, disputata de data acesta la Constanta. Fiind ultima verificare inaintea inceperii campionatului (sambata, 23 august), antrenorii celor doua formatii au trimis in teren garniturile apte pentru meciurile din prima etapa. Electrica lui Leonida Nedelcu a evoluat in formula: Milanovici - Filip, Serban, Dragoi - Grigorov, Mihu, Gechereanu, Maciuca, Culeafa - Ferenti, Ciobanu, dupa pauza mai intrand in teren: Nedelea, Roman, I. Posteuca. De partea cealalta, Ionel Melenco a mizat pe: Olteanu - R. Miu, L. Stefan, Croitoru - Floricica, Truta, D. Petre, Dragoi, Curumi - Agafitei, Borza. A mai intrat doar Robu. In minutul 60 al intalnirii, Floricica (Midia) a fost eliminat pentru cumul de cartonas galbene, doua, ultimul acordat pentru un fault de la spate. In prima etapa a campionatului, Electrica va evolua pe teren propriu, cu Foresta Falticeni, iar Midia in deplasare, la Dacia Unirea Braila.