01:36 27 09 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

A patra victorie a sezonului

29 Nov, 2004 00:00 809 Marime text
Baschetbalistii de la Farul Constanta au inregistrat sambata seara un nou succes in actuala editie a campionatului Diviziei A, impunandu-se fara probleme pe teren propriu in fata echipei BU Poli Cluj. Echipa lui Dragan Petricevic s-a impus cu scorul de 70-64, la capatul unei partide dominate cu autoritate. Constantenii au castigat intr-o maniera categorica primul si ultimul sfert (19-8 si 25-18), in timp ce clujenii si-au trecut in cont sferturile doi si trei (13-16, 13-20). Gratie victoriei inregistrate in acest meci din cadrul etapei a opta, BC Farul a acumulat 12 puncte si a urcat pana pe locul cinci al clasamentului. Tot sambata, s-au mai inregistrat urmatoarele rezultate: Rapid - CSU Brasov, 84-74, CSU Sibiu - Dinamo Erbasu, 69-93, BCMUS Arges - Petrom Ploiesti, 86-70 si Gaz Metan Medias - Universitatea "Petre Andrei" Iasi, 72-64. Pe primele trei pozitii ale clasamentului se afla in acest moment Dinamo Erbasu (15 p), Gaz Metan (14) si Asesoft (13). In urmatoarea etapa a campionatului, BC Farul va evolua in deplasare, la Bucuresti, impotriva celor de la Dinamo Erbasu.