01:37 30 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Dubla infrangere

11 Aug, 2003 00:00 598 Marime text

Juventus Bucuresti - CM Medgidia 1-0

In al treilea meci sustinut intr-o saptamana, sambata, divizionara B de fotbal CSM Medgidia a intalnit in deplasare pe Juventus Bucuresti, formatie nou promovata cu care se mai intalnise marti, la Medgidia (scor 1-2). Desi a jucat bine, formatia antrenata de Daniel Radulescu nu a putut sa-si ia revansa, cedand cu 1-0 printr-un gol marcat in ultimele cinci minute de joc. Dupa o prima repriza mai stearsa in care au acuzat oboseala (deplasarea s-a facut in ziua meciului) si lipsa unui om (Moisescu a fost eliminat in minutul 10), fotbalistii constanteni au echilibrat balanta in partea a doua jocului. Ba chiar au si marcat dintr-un penalty, acordat pentru un fault asupra lui Mitu, dar arbitrul a solicitat repetarea executiei, C. Marinescu ratand la a doua incercare. Una peste alta, intalnirea a avut o importanta deosebita pentru divizionara B constanteana, care a facut astfel inca un pas in pregatirea pentru debutul noii editii de campionat. Urmatorul amical CSM il va sustine miercuri (cel mai probabil la Constanta), contra formatiei Aurora 23 August, urmat apoi de confruntarea cu Portul Constanta, de sambata, ocazie cu care va fi prezentat lotul intr-un cadru festiv.