02:53 30 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul a debutat cu un semiesec

26 Feb, 2007 00:00 1263 Marime text
1172439726.jpgAflata in lupta pentru evitarea retrogradarii, echipa Farul Constanta nu a reusit sa se impuna, pe teren propriu, in fata celor de la FC Vaslui, obtinand doar o remiza, 1-1. Desi au deschis scorul prin Mihai Gurita (min. 40), "marinarii" nu au putut sa isi conserve avantajul si s-au vazut egalati in minutul 73, printr-un gol de exceptie al lui Danut Sabou. Dupa numai cinci minute, vasluienii au ramas in inferioritate numerica, fundasul Mardare fiind eliminat pentru cumul de cartonase galbene. Nici asa, elevii lui Basarab Panduru nu au reusit sa marcheze, in ciuda ocaziilor create. De asemenea, gazdele au cerut de doua ori lovitura de la 11 metri din partea arbitrului Sorin Corpodean, acesta refuzand de fiecare data. Din aceasta cauza, patronul Gheorghe Bosanceanu a afirmat ca echipa sa a fost dezavantajata de arbitraj. Panduru nu a criticat arbitrajul, insa a declarat ca pentru prima oara poate sa spuna despre rezultat ca este nedrept, iar echipa sa ar fi meritat victoria, daca era putin mai atenta.

Scris de: {autor}Cristian TENTU {/autor}