02:48 30 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul a pierdut pe final de meci

05 Dec, 2005 00:00 684 Marime text
Jucatorii lui Lucian Marinof au fost depasiti, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), de echipa CFR Cluj, intr-un meci din etapa a XV-a a Diviziei A. Constantenii au deschis scorul in minutul 12, cand Claudiu Voiculet a trimis mingea in poarta aparata de Martin Tudor cu un sut de la 25 de metri. CFR Cluj a egalat in minutul 45+1, prin Alin Minteuan, care a reluat cu capul de la 6-7 metri o centrare de pe partea dreapta a lui Cristian Panin. Clujenii au ramas in zece jucatori in minutul 52, cand Laszlo Balint a primit al doilea cartonas galben si a fost eliminat. In minutul 86, centralul Alexandru Tudor a acordat penalti pentru oaspeti, dupa ce Cristian Turcu a scapat spre poarta constantenilor si a fost agatat in careu de George Curca. Penaltiul a fost executat de Vasile Jula, care a inscris. Farul a ramas, de asemenea, cu un jucator mai putin in minutul 90+1, cand Laurentiu Florea a fost eliminat dupa primirea celui de-al doilea cartonas galben. Iata in continuare si echipele folosite de catre cei doi tehnicieni, Lucian Marinof, respectiv Dorinel Munteanu. Farul: G. Curca, Farmache, Pascovici, Schiopu (Apostol min. 46), Florea, Senin , Lungu, Voiculet (Apostu min. 78), L. Mihai (V.Gheorghe min. 68), T. Moldovan, Gurita. CFR Cluj: Martin Tudor, Panin, Balint, Jula, Miclaus, Fl. Dan (Turcu min. 74), D. Munteanu, Minteuan, Coroian (Toma min. 78), Anca, Tilinca (Milosevici min. 53). Meciul, la care au asistat 1 500 spectatori, a fost arbitrat de o brigada formata din Alexandru Tudor (central), Irina Mart, Vasile Marinescu (asistenti) si Sorin Burloiu (rezerva). Tudor a acordat de-a lungul meciului nu mai putin de zece cartonase galbene si doua cartonase rosii. Sase dintre cele galbene au fost acordate constantenilor (Florea min. 39, min. 90+1, L.Mihai min. 58, Pascovici min. 86, Curca min. 88, Senin min. 88), iar patru clujenilor (Balint min. 3, min. 52, Jula min. 38, Fl. Dan min. 53, Anca min. 87). Cartonasele rosii au fost aratate lui Florea (min. 90+1), respectiv Balint (min. 52). Observatori au fost Adrian Ionescu si Dan Lazarescu.