01:49 30 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

O alta victorie la Tusnad

02 Aug, 2003 00:00 699 Marime text

Electrica Dobrogea a invins cu 2-0 Mobila Simleul Silvaniei

In amicalul pe care l-a sustinut joi seara la Tusnad, acolo unde se afla in cantonamentul montan de pregatire, divizionara B de fotbal Electrica Dobrogea Constanta a invins cu 2-0 (1-0) formatia Mobila Simleul Silvaniei, echipa ce activeaza in Divizia C. Golurile formatiei dobrogene au fost marcate de Ciobanu si Gecheranu. Pe parcursul celor 90 de minute de joc, antrenorul principal Leonida Nedelcu a trimis in teren doua formule diferite de echipa. In prima repriza au intrat: Milanovici - M. Posteuca, Elca, Filip - Comanasi, Pitu, Maciuca, Nedelea - Ionita Sarbu, Ciobanu. Au mai evoluat Dumitrov, in locul lui Ciobanu, si Papazicu, in locul lui Pitu. Dupa pauza, Nedelcu i-a distribuit in teren pe: Mihalache - Serban, Dragoi, Luncan - Grigorov, Abaluta, Gechereanu, Culeafa, Mihu - Ferenti, Victor, aceasta formula apropiindu-se cel mai mult de cea ideala. Astazi, de la ora 11.00, la Tusnad, cele doua echipe se vor intalni din nou in meciul revansa. Pentru perioada ce urmeaza, Electrica si-a stabilit un meci amical cu Dinamo Poiana Campina (vineri, ora 11.00) si asteapta un raspuns de la Oil Terminal, aflata in cantonament la Rasnov, pentru o intalnire pe marti sau miercuri.