18:35 18 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Litoral TV Săgeata a învins cu 2-0

12 Oct, 2013 17:41 1485 Marime text
Echipele din Liga I au profitat din plin de pauza competițională prilejuită de jocurile echipelor naționale pentru calificarea la Campionatul Mondial din Brazilia. Majoritatea antrenorilor din primul eșalon fotbalistic au așteptat această pauză pentru a folosi în meciuri amicale jucătorii care nu au evoluat prea mult în acest sezon, dar și pentru a întări relațiile de joc. Săgeata Năvodari a disputat o partidă de verificare, în deplasare cu divizionara secundă, FC Clinceni. După un meci pe care l-au dominat de la un capăt la altul, jucătorii antrenați de Tibor Selymes s-au impus cu 2-0, după ce Săgeata a condus la pauză cu 1-0. Golurile năvodărenilor au fost marcate de Florin Achim în minutul 18 şi de sârbul Saşa Popin, în minutul 67.