02:26 29 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal, Liga a II-a / FC Farul a remizat cu Delta Tulcea

29 Oct, 2011 18:02 1147 Marime text

FC Farul a obţinut un punct, pe teren propriu, în meciul disputat astăzi, pe stadionul „Farul“, în etapa a XI-a din Seria I a Ligii II la fotbal, în compania Deltei Tulcea, scor final 0-0. Constănţenii au terminat meciul în zece oameni, după ce căpitanul Liviu Ştefan a fost eliminat în minutul 89. Cea mai controversată fază a meciului s-a petrecut în minutul 58, când mingea şutată de tulceanul Tobă l-a lovit pe stoperul Ioan Barbu în braţ, arbitrul Iulian Călin acordând, iniţial, lovitură de pedeapsă în favoarea Deltei. Însă, după ce s-a consultat cu asistentul Marius Marchidanu, „centralul“ s-a răzgândit, anulând decizia de a da penalty: Henry fusese semnalizat în offside de către asistent!

Farul: Cernea - L. Dobre, I. Barbu, L. Ştefan (cpt), Sascău - Paraschiv, R. Neagoe, Stăncioiu - Ciobanu, Ivanovici, Pătulea.
Rezerve: Toma, Niţescu, Husein, Posteucă, Buzea, V. Sandu, G. Badea
Antrenor: Marian Pană

Delta: Stoicescu - A. Voicu, D, Munteanu, Soporan, S. Cucu - Câju, Ad. Ionescu (cpt), Postolache, G. Tobă - Henry, D. Florea.
Rezerve: Olteanu, Scarlat, D. Sânmărtean, M. Oae, Coconaşu, Neagu, R. Radu.
Antrenor: Cristian Dulca