02:37 25 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Simona Halep a câştigat turneul de la Montreal! Constănţeanca a bătut-o măr pe Madison Keys

31 Jul, 2016 21:55 1639 Marime text

Constănţeanca Simona Halep a câștigat cel de-al 14-lea trofeu în circuitul feminin după finala de azi de la turneul de la Montreal în fața lui Madison Keys, scor 7-6 (2), 6-3, potrivit gsp.ro

Primul set a intrat în tie-break, unde Halep s-a impus lejer cu 6-2. În setul secund, Simona n-a mai avut absolut nicio problemă cu jucătoarea din Statele Unite. Jucătoarea noastră va urca pe locul 3 WTA începând de luni.

Simona Halep va juca ultimul act și în proba de dublu alături de Monica Niculescu. Finala va fi imediat după meciul de simplu. Adversarele româncelor vor fi Ekaterina Makarova și Elena Vesnina, scrie gsp.ro