Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
15:02 30 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

ZIUA de Constanța angajează redactor!

ro

10 Mar, 2022 11:46 4618 Marime text

#echipă este cuvântul care ne definește. Suntem pe piață de 22 de ani, timp în care am informat corect publicul și facem jurnalism de calitate în continuare.

Suntem unul dintre cele mai importante ziare locale din Dobrogea.

Ce oferim:
  • Salariu în funcție de experiență, cu posibilitatea de mărire;
  • Bonusuri motivante;
  • Mediu de lucru plăcut în care te poți dezvolta personal;
  • Dezvoltare profesională și oportunități de promovare;
  • Suport în orice lucru pe care trebuie să-l faci și nu știi cum sau ești nesigur.

Descrierea postului
  • culege informații și redactează știri/ articole/ reportaje din surse externe sau interne: agenții de presă, radio, tv, comunicate, surse;
  • monitorizează constant diverse surse de informații: pagini web, presă, pentru a fi la curent cu ce se întâmplă la nivel național și local;
  • activități de documentare, selectare și verificare a informațiilor în vederea pregătirii articolelor, fiind responsabil(ă) pentru ceea ce scrie;
  • postare știri pe site-ul ziarului și promovare pe rețele de socializare;
  • participare la conferințe/ evenimente/ documentare pe teren, la surse;
  • crearea de contacte pentru a menține un flux constant de informații.

CERINŢE:
  • cunoaștere excelentă a limbii române;
  • exprimare clară și concisă, creativitate, dezinvoltură;
  • capacitate de sinteză, viteză de redactare;
  • foarte bune abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • seriozitate și dorință de a câștiga experiență;
  • disponibilitate la program variabil.

Experiența anterioară de lucru în presa scrisă sau online reprezintă un avantaj.

Ca să aplici pentru acest job, trebuie să ne trimiți un Curriculum Vitae actualizat. Așteptăm CV-ul tău pe adresa de e-mail office@ziuact.ro

Dacă îndeplinești toate condițiile, te vom invita la o discuție.

Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii