03:20 21 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Reprezentantul I.J.J. Constanţa medalie de bronz la Campionatul de Tenis al M.A.I.

12 Sep, 2011 16:30 1425 Marime text

p1380656_resize.jpgÎn perioada 05-09 septembrie a.c., în municipiul Galaţi, la Complexul Sportiv Dacia, s-a desfăşurat Campionatul de Tenis de Câmp al M.A.I. Competiţia a fost organizată pe grupe de vârste. La grupa de vârstă, plus 36 ani - 45 ani a participat şi plt. maj. Emil Mardare din Inspectoratul de Jandarmi Judeţean Constanţa. Participanţii la această grupă de vârstă au fost împărţiţi în 4 grupe a câte cinci sportivi.

Reprezentantul inspectoratului a câştigat toate meciurile din grupă, după care primii clasaţi din fiecare grupă şi-au disputat titlul de campion. În această fază, plt.maj.

p1380657_resize.jpgEmil Mardare a pierdut 2 meciuri şi a câştigat unul, terminând competiţia pe locul 3, astfel adjudecându-şi medalia de bronz.

Mai trebuie adăugat că şi anul trecut, subofiţerul a câştigat medalia de bronz la aceeaşi competiţie.