Atenție șoferi! Sunt restricții de circulație pe Autostrada A2 București-Constanța în zona Cernavodă
Atenție șoferi! Sunt restricții de circulație pe Autostrada A2 București-Constanța în zona Cernavodă
11 Oct, 2024 11:04
ZIUA de Constanta
577
Marime text



Tot astăzi, până la ora 15:30, au loc lucrări de reparații a rigolei de scurgere de la kilometrul 144 pe autostrada A2 București-Constanța, pe sensul către Capitală, pe raza localității Fetești, județul Ialomița. Astfel că este imobilizată poarta de taxare nr. 5 a stației de taxare Fetești, dar și a doua bandă a sensului către București.
Pe autostrada A1 București – Pitești, pe sensul către municipiul Pitești, au loc astăzi, 11 octombrie, până la ora 11:00, lucrări de reparații în zona mediană, astfel că a doua bandă este restricționată pe tronsonul kilometric 68 - 69, în zona localității Găești, județul Dâmbovița.
Citește și:„Recomandăm reducerea vitezei în zona lucrărilor, semnalizarea intenției de schimbare a benzii de circulație și evitarea opririi pe benzile de circulație sau pe banda de urgență, în mod nejustificat!“ - au mai precizat polițiștii INFOTRAFIC
CNAIR, anunț despre reabilitarea podului peste brațul Borcea, de pe Autostrada A2
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii