Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
//
13:40 13 02 2025 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fost fotbalist și președinte la Farul Constanța Petrică Buduru a decis majorarea capitalului social al Green Port Operator SRL

ro

13 Feb, 2025 10:27 228 Marime text

 Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanța
  • Activitatea principală a Green Port Operator SRL este „Activități de servicii anexe transportului pe apă“.
 
În Monitorul Oficial, partea a IV-a, cu numărul 651 din data de 11 februarie 2025, a fost publicată decizia nr. 5 din data de 30 octombrie 2024 a asociatului unic al Green Port Operator SRL, Petrică Buduru (71 de ani), fostul cunoscut fotbalist, care a jucat și la Farul Constanța, club la care a activat și ca președinte.
 
Născut în municipiul Giurgiu, judeţul Giurgiu, Petrică Buduru domiciliază în municipiul Constanţa, iar pe 30 octombrie 2024, în conformitate cu prevederile Legii societăţilor nr. 31/1990, republicată, cu toate modificările şi completările ulterioare, şi a prevederilor actului constitutiv, deţinând 100% reprezentare în capitalul social al societăţii Green Port Operator SRL, a decis, la sediul social din Constanţa:

Art. 1. Majorarea capitalului social cu suma de 1.199.800 lei, conform raportului întocmit de expert contabil Pelehra Luminița-Monica; astfel, capitalul social subscris şi vărsat al societăţii este de 1.200.000 lei, integral din aport în numerar, fiind împărţit într-un număr de 120.000 părţi sociale, cu o valoare nominală de 10 lei / partea socială. Sumele care constituie majorarea de capital reprezintă creanţe certe, lichide şi exigibile.
 
Art. 2. Capitalul social este deţinut de către asociatul unic astfel: Petrică Buduru deţine 120.000 părţi sociale, cu o valoare nominală de 10 lei / partea socială, în valoare totală de 1.200.000 lei, participare la profit 100% şi participare la pierderi 100%.
 
Art. 3. Completarea actului constitutiv la art. 3.1 şi 3.2 - Capitalul social.
 
Art. 4. Restul prevederilor rămân neschimbate.
 
Despre Green Port Operator SRL

 
Potrivit termene.ro, platformă consultată joi, 13 februarie 2025, firma Green Port Operator SRL a fost înființată în anul 2021, sediul social este în municipiul Constanța, iar activitatea principală este „Activități de servicii anexe transportului pe apă“.
 
În Green Port Operator SRL, asociatul unic Petrică Buduru are și calitatea de administrator.
 
În 2023, Green Port Operator SRL a avut o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere de 291.847 lei, iar numărul mediu de angajați a fost 1.
 
PRECIZĂRI
 

Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
 
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
 
Pentru documentarea acestui articol s-au folosit informații și de pe platforma termene.ro.
 
Citește și:
 
Petrică Buduru, fost fotbalist și președinte la Farul, investește într-un terminal de produse lichide în Portul Constanța
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii