Peste 20 de persoane reţinute în dosarul CFR Marfă de procurorii DIICOT
Peste 20 de persoane reţinute în dosarul CFR Marfă de procurorii DIICOT
04 May, 2017 09:13
ZIUA de Constanta
2051
Marime text



Reamintim că, în această dimineaţă,polițiștii de combatere a criminalității organizate și procurorii D.I.I.C.O.T. efectuează 63 de percheziții în București și în nouă județe, pentru destructurarea unei grupări infracționale care ar fi cauzat un prejudiciu de peste 6.000.000 de euro unei societăți naționale de transport feroviar, prin delapidare.
Oamenii legii au descins în București și în județele Timiș, Caraș-Severin, Hunedoara, Prahova, Mehedinți, Călărași, Arad, Teleorman, Dâmboviţa. Perchezițiile sunt efectuate în cadrul unui dosar penal în care se efectuează cercetări față de 40 de persoane sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de constituire a unui grup infracțional organizat, delapidare cu consecințe deosebit de grave, fals intelectual și uz de fals.
Citeşte şi:
UPDATE 2. Fost director CFR, vizat Peste 60 de percheziții în București și nouă județe. Prejudiciu de 6.000.000 de euro! Grup infracțional, la nivelul unei societăți de transporturi feroviare
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii