Schimbări la Global Consulting Certification SRL, deţinută de Mircea Marcu, fost director CNAPMC
Schimbări la Global Consulting Certification SRL, deţinută de Mircea Marcu, fost director CNAPMC
28 Aug, 2017 11:36
ZIUA de Constanta
3240
Marime text



Majorarea capitalului social al Societăţii Global Consulting Certification SRL cu suma de 50 lei prin aportul în numerar adus de Ionuţ-Cornel Ionescu, cetăţean român, născut la 31.08.1977, domiciliat în municipiul Constanţa.
Cooptarea numitului Ionuţ-Cornel Ionescu, în calitate de asociat în cadrul SC Global Consulting Certification SRL, urmare a aportului în numerar adus, asociatului cooptat va deţine un număr de 1 parte socială a câte 50 lei şi o cotă de participare la beneficiile şi pierderile societăţii de 3,8%.
În urma majorării şi cooptării în societate a noului asociat, valoarea capitalului social subscris al societăţii va fi de 1300 lei, divizat în 26 părţi sociale a câte 50 lei fiecare şi se va împărţi între asociaţi după cum urmează:
- Mircea Marcu va deţine 25 părţi sociale în valoare totală de 1.250 lei, reprezentând 96,2% din capitalul social;
- Ionuţ-Cornel Ionescu va deţine o parte socială în valoare totală de 50 lei, reprezentând 3,8% din capitalul social.
Participarea la profit şi pierderi a asociaţilor va fi proporţionată cu părţile sociale deţinute.
Potrivit Regitrului Comerţului, Mircea Marcu a fost asociat la firma Danube Container Transport SRL.
Marcu a fost director al Administraţiei Porturilor Constanța, la începutul anilor 2000.
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii