Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
//
05:45 22 03 2025 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Amenzi în Constanța, Medgidia și Cernavodă. Precizări ale polițiștilor

ro

21 Mar, 2025 21:20 213 Marime text
Sursa foto: IPJ Constanța/ Imagine cu rol ilustrativ






Polițiștii au acționat, în aceste zile, în Medgidia, Constanța și Cernavodă. 

Potrivit unui comunicat al IPJ Constanța, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Medgidia – Biroul de Siguranță Rutieră au acționat pentru prevenirea accidentelor de circulație.

În urma acțiunii și a neregulilor constate, au fost aplicate 5 sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ 2.000 de lei. 

În perioada 20-21 martie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Constanța au desfășurat o acțiune de tip Blitz, pentru combaterea contrabandei și a migrației ilegale, în contextul aderării României la Spațiul Schengen.


Totodată, au acționat pentru menținerea ordinii și liniștii publice.

„În urma neregulilor constatate au fost aplicate 19 sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ de 8.000 lei.”, spun oamenii legii.

Și polițiștii din cadrul Poliției Orașului Cernavodă au acționat pentru menținerea ordinii și liniștii publice.

Au fost aplicate 10 sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ 11.000 de lei, conform polițiștilor. 

De asemenea, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Constanța au acționat pentru menținerea ordinii și liniștii publice și combaterea traficului și consumului de droguri în zona unităților de învățământ.


În urma controlului, au fost aplicate 4 sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ de 5.000 lei. 

Citește și
UPDATE Știri ConstanțaAccident rutier pe bulevardul Alexandru Lăpușneanu, la City Park Mall. Un motociclist rănit
 
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii