Cine vrea sa devina magistrat de Constanta
Cine vrea sa devina magistrat de Constanta


Potrivit paginii de Internet mai sus amintite, Institutul Naţional al Magistraturii a anunţat lista celor care au îndeplinit condiţiile de înscriere în vederea susţinerii examenului de admitere în magistratură pentru candidaţii cu vechime de cel puţin 5 ani.
În acest sens, pentru examenul din 21 martie, Curtea de Apel Constanţa a scos la concurs zece posturi de judecător, dintre care patru la Judecătoria Constanţa, câte două la Medgidia şi Tulcea şi câte un post la Mangalia şi Măcin.
Totodată, şi la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Constanţa sunt scoase la concurs patru posturi de procurori, două la Parchetul de pe lângă Judecătoria Constanţa şi câte un post la Parchetele de pe lângă Judecătoria Medgidia şi Judecătoria Măcin.
Pentru posturile vacante la tribunale, şi-au depus dosarul 32 de candidaţi, dintre care unul s-a retras. Toţi cei 31 au fost admişi pentru susţinerea examenului.
Pentru posturile vacante la Parchetele de pe lângă tribunale şi-au depus dosarele 24 de candidaţi. Dintre aceştia doar patru au fost respinşi pentru neîndeplinirea condiţiei vechimii în funcţie. Cei patru sunt: Gospodin Rosana, Niţescu Corina, Ţiculeanu Petrică şi Zachiteanu Eugen.
Cei 20 de candidaţi admişi sunt: Abagiu Vasile, Agnei Nicolae, Alexandrescu Cristian, Bitoleanu Ştefan, Ciote Mihai, Dervis Ghiuler, Dumitra Cristina, Edvochim Mariana, Lupaşcu Octavia-Isabela, Mocanu Gabriela, Mocanu Rareş-Ionuţ, Moldoveanu Valentina, Mustaţă Gabriel, Neacşu Valentin-Lucian, Raicu Dorin, Stan Camelia-Daniela, Stoica Liviu, Suceveanu Emil Ciprian, Trăistaru Rodica şi Uscov Leonard-Mihai.
Proba scrisa de verificare se va desfăşura pe 21 martie, urmând ca rezultatele finale să fie publicate în data de 7 aprilie 2010.
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp