Știri Constanța Minor de 16 ani, implicat într-un conflict în care ar fi folosit spray iritant
Știri Constanța: Minor de 16 ani, implicat într-un conflict în care ar fi folosit spray iritant
25 Feb, 2025 10:37
ZIUA de Constanta
561
Marime text



Ieri, 24 februarie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Constanța – Secția 3 Poliție au fost sesizați, de un tânăr de 19 ani, cu privire la faptul că ar fi avut un conflict spontan cu o persoană necunoscută, pe strada Dumitru Marinescu.
Potrivit IPJ Constanța, în urma conflictului, persoana în cauză a folosit un spray iritant-lacrimogen, apoi a părăsit locul faptei.
„Polițiștii deplasați la fața locului au constatat că cele sesizate se confirmă, iar, în urma folosirii spray-ului iritant – lacrimogen, ar fi fost afectați și doi minori, de 11, respectiv 13 ani”, transmit polițiștii.
Unul dintre aceștia a fost transportat la spital, în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Polițiștii au identificat și depistat persoana care a folosit spray-ul iritant – lacrimogen, fiind vorba de un minor, de 16 ani.
Față de acesta au fost dispuse măsuri potrivit Legii nr. 61/1991.
Citește și
Știri Constanța Acțiune de tip „Blitz”. Șofer cu permisul suspendat, depistat în Mamaia
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii