Știri România Panică pe terasa unui bloc! Polițiști și echipe de asalt, la fața locului
Știri România: Panică pe terasa unui bloc! Polițiști și echipe de asalt, la fața locului
26 Mar, 2025 20:29
ZIUA de Constanta
593
Marime text



Mai multe echipaje din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale (SAS) au intervenit, miercuri, 26 martie, în Capitală, după ce poliția a fost sesizată în legătură cu faptul că pe terasa unui bloc din Sectorul 1 un bărbat mânuia o armă cu lunetă.
Potrivit Poliției, a fost identificat bărbatul în cauză, în vârstă de 40 de ani, precum și nepotul său, în vârstă de 16 ani, fără a fi necesară pătrunderea în forță. După o primă evaluare, s-a stabilit faptul că arma respectivă este de tip airsoft, cu bile din plastic, aceștia dorind să aibă o activitate de recreere.
Oficial de la Poliția Capitalei
Poliția Capitalei – Secția 3, a fost sesizată despre faptul că pe terasa unui bloc din Sectorul 1, s-ar afla o persoană care ar folosi o armă, tip lunetă. La fața locului s-au deplasat de urgență polițiștii, împreună mai multe echipe de asalt din cadrul SAS, care au identificat locația exactă, pentru a putea interveni în condiții de siguranță.
De asemenea, din primele verificări s-a stabilit faptul că un bărbat, care se afla la ultimul etaj al blocului, pe terasă, mânuia o armă tip lunetă, în prezența unui minor.
În urma intervenției prompte, a fost identificat bărbatul în cauză, în vârstă de 40 de ani, precum și nepotul său, în vârstă de 16 ani, fără a fi necesară pătrunderea în forță. După o primă evaluare, s-a stabilit faptul că arma respectivă este de tip airsoft, cu bile din plastic, aceștia dorind să aibă o activitate de recreere.
Citește și:
Un elev de clasa I a intrat într-o școală din Constanța cu o armă airsoft! (VIDEO)
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii