11 elevi din județul Constanța, calificați la Olimpiadele susținute la disciplinele din aria curriculară Tehnologii - etapa județeană
11 elevi din județul Constanța, calificați la Olimpiadele susținute la disciplinele din aria curriculară Tehnologii
13 Apr, 2022 09:46
13 Apr, 2022 09:46
13 Apr, 2022 09:46
ZIUA de Constanta
1721
Marime text
71 de elevi din clasele a XI-a și a XII-a de la liceele din județul Constanța au participat la Olimpiadele susținute la disciplinele din aria curriculară Tehnologii, liceu tehnologic–etapa judeţeană, ediţia 2022.
Acestea s-au desfășurat la Liceul Tehnologic Gh. Duca Constanța, pentru nouă domenii, după cum urmează:
Potrivit ISJ Constanța, 11 elevi au obținut premiul I la aceste competiții și s-au calificat la etapa națională. Rezultatele obținute sunt următoarele:
Acestea s-au desfășurat la Liceul Tehnologic Gh. Duca Constanța, pentru nouă domenii, după cum urmează:
- Mecanică;
- Construcţii, instalaţii şi lucrări publice;
- Electric, electrotehnic, electromecanic;
- Electronică, automatizări, telecomunicaţii;
- Agricultură – Cultura plantelor;
- Protecţia mediului;
- Economic, administrativ, comerţ;
- Turism şi alimentaţie;
- Industrie alimentară – Analize produse alimentare.
Potrivit ISJ Constanța, 11 elevi au obținut premiul I la aceste competiții și s-au calificat la etapa națională. Rezultatele obținute sunt următoarele:
UNITATEA ȘCOLARĂ | DOMENIUL | CLASA | PREMIUL OBȚINUT |
Colegiul Comercial Carol I Constanța | Economic, administrativ, comerţ | a XI-a | Premiul I - calificat la etapa națională |
Colegiul Comercial Carol I Constanța | Economic, administrativ, comerţ | a XI-a | Premiul II |
Liceul Cobadin | Economic, administrativ, comerţ | a XI-a | Premiul III |
Liceul Cobadin | Economic, administrativ, comerţ | a XI-a | Mențiune |
Liceul Tehnologic Ioan N. Roman Constanța | Economic, administrativ, comerţ | a XI-a | Mențiune |
Liceul Tehnologic Lazăr Edeleanu Năvodari | Electric, electrotehnic, electromecanic | a XI-a | Premiul I - calificat la etapa națională |
Liceul Tehnologic Lazăr Edeleanu Năvodari | Electric, electrotehnic, electromecanic | a XI-a | Premiul II |
Liceul Tehnologic Gheorghe Miron Costin Constanța | Industrie alimentară | a XI-a | Premiul I- calificat la etapa națională |
Liceul Tehnologic Gheorghe Miron Costin Constanța | Industrie alimentară | a XI-a | Premiul II |
Liceul Tehnologic Dragomir Hurmuzescu Medgidia | Industrie alimentară | a XI-a | Premiul III |
Liceul de Marină Constanța | Mecanică | a XI-a | Premiul I - calificat la etapa națională |
Liceul Tehnologic Dimitrie Leonida Constanța | Mecanică | a XI-a | Premiul II |
Liceul Tehnologic Topraisar | Protecţia mediului | a XI-a | Premiul I - calificat la etapa națională |
Liceul Tehnologic Gheorghe Miron Costin Constanța | Protecţia mediului | a XI-a | Premiul II |
Colegiul Comercial Carol I Constanța | Turism şi alimentaţie | a XI-a | Premiul I - calificat la etapa națională |
Colegiul Comercial Carol I Constanța | Turism şi alimentaţie | a XI-a | Premiul II |
Liceul Tehnologic Ioan N.Roman Constanța | Turism şi alimentaţie | a XI-a | Premiul II |
Liceul Teoretic Carmen Sylva Eforie | Turism şi alimentaţie | a XI-a | Mentiune |
Liceul Tehnologic C.A.Rosetti Constanța | Turism şi alimentaţie | a XI-a | Mentiune |
Liceul Tehnologic Nicolae Dumitrescu Cumpăna | Turism şi alimentaţie | a XI-a | Mentiune |
Liceul Tehnologic Ioan N.Roman Constanța | Turism şi alimentaţie | a XI-a | Mentiune |
Liceul Tehnologic Tomis Constanța | Construcții, instalații și lucrări publice | a XI-a | Premiul I - calificat la etapa națională |
Liceul Tehnologic Tomis Constanța | Construcții, instalații și lucrări publice | a XI-a | Premiul II |
Liceul Tehnologic Tomis Constanța | Construcții, instalații și lucrări publice | a XI-a | Premiul III |
Liceul Economic Virgil Madgearu Constanța | Economic, administrativ, comerţ | a XII-a | Premiul I - calificat la etapa națională |
Liceul Economic Virgil Madgearu Constanța | Economic, administrativ, comerţ | a XII-a | Premiul II |
Liceul Economic Virgil Madgearu Constanța | Economic, administrativ, comerţ | a XII-a | Premiul III |
Liceul de Marină Constanța | Electric, electrotehnic, electromecanic | a XII-a | Premiul I - calificat la etapa națională |
Liceul de Marină Constanța | Electric, electrotehnic, electromecanic | a XII-a | Premiul II |
Liceul Tehnologic Topraisar | Protecţia mediului | a XII-a | Premiul I - calificat la etapa națională |
Liceul Tehnologic Gheorghe Miron Costin Constanța | Protecţia mediului | a XII-a | Premiul II |
Liceul Tehnologic Gheorghe Miron Costin Constanța | Turism şi alimentaţie | a XII-a | Premiul I - calificat la etapa națională |
Liceul Tehnologic Lazăr Edeleanu Năvodari | Turism şi alimentaţie | a XII-a | Premiul II |
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii