14:44 27 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Campionii, invinsi si de Dinamo

29 Mar, 2010 00:47 1364 Marime text

volei_tomis-28-03.jpgDupă ce au câştigat în faţa bucureştenilor în ultima etapă a sezonului regulat, constănţenii nu au repetat evouţia bunăd e atunci şi au fost nevoiţi să se recunoască învinşi, scor 1-3

Bucureştenii au început perfect întâlnirea de ieri şi, în ciuda eforturilor constănţenilor de a opune rezistenţă, au reuşit să îşi adjudece primele două seturi (25-22, 25-20). Echipa constănţeană a dat semne de revenire în parţialul trei pe care a reuşit să îl câştige de o manieră categorică, scor 25-18. A fost însă doar o răbufnire de orgoliu a tmitanilor, setul patru fiind adjudecat tot de bucureşteni, scor 25-21, care astfel au încheiat meciul victorioşi.

În urma rezultatelor de la Bucureşti, echipa de pe litoral se menţine pe locul trei al clasamentului, dar se depărtează de fruntaşele Remat Zalău şi Dinamo. Acestea conduc cu 15 puncte acumulate, cu 2 peste formaţia de la malul mării.

Divizia A1 ia două săptămâni de pauză, următorul turneu final fiind programat în perioada 9-11 aprilie.