01:23 27 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal (Bundesliga) Bayern pierde, Schalke poate ajunge lider

21 Mar, 2010 16:25 1506 Marime text

fenin_1b_21-03.jpgBayern Munchen poate pierde fotoliul de lider după ce a cedat incredibil la Frankfurt. Klose a deschis scorul în minutul 7 şi lucrurile au mers normal până în finalul jocului când gazdele au revenit senzaţional păe tabelă. Tsoumou a egalat în minutul 87, iar două minute mai târziu, Fenin l-a bătut din nou pe portarul bavarezilor amintind de celebrul meci din 1999 cu Manchester United. In fericire pentru Bayern, una dintre urmăritoare, Leverkusen, a cedat la scor la Dortmund (0-3) astfel că singura care o mai poate detrona este Schalke.

Altfel, Marica a marcat cele două goluri ala lui Stuttgart în disputa cu Hannovra, iar Bremen a revenit de la 0-1 şi 1-2 şi s-a impus cu 3-2 în faţa lui Bochum, urcând pe 5 în clasament.