07:24 26 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal (Carling Cup)/United a castigat razboiul Manchesterului (video)

28 Jan, 2010 13:44 1465 Marime text

carling.jpgScholes, Carrick şi Rooney au marcat în partea a doua a returului semifinalei de cupă dintre MU şi City şi au întors deficitul de un gol stabilit cu o săptămână înainte pe terenul „cetăţenilor". Argentinianul Carlito Tevez egalase situaţia în minutul 71 însă atacurile furibunde din final s-au dovedit câştigătoare pentru campioana Angliei. Wayne Rooney a profitat de o gafă monumentală a apărării oaspeţilor şi a marcat golul victoriei în minutul 92. „Piticul" a reluat cu capul din mijlocul careului mic în urma unei centrări marca Giggs dar, per total, United meritând calificarea. În finală, MU va întâlni pe Aston Villa.