00:43 27 09 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal/Fenerbahce - Denizlispor 3-1, Fener are 4 puncte avans (video)

23 Jan, 2010 14:57 1067 Marime text

fener.jpgFenerbahce s-a chinuit teribil în meciul contra penultimei clasate, Denizlispor, într-un meci contând pentru etapa a 18-a a Super Ligii turce. Gazdele au ratat cu nemiluita într-unul dintre cele mai dure meciuri ale acsetui sezon, meci în care s-au acordat 10 cartonaşe galbele împărţite frăţeşte de jucătorii aflaţi pe teren.

Prima repriză s-a încheiat cu 0-0 şi datorită intervenţiilor celor doi portari, iar în partea secundă presiunea gazdelor a părut să nu dea rezultate, deşi oaspeţii aveau doar 7 puncte obţinute în turul campionatului, în condiţiile în care Ankaraspor a fost exclusă din campionat şi a pierdut toate meciurile cu 3-0. Abia în minutul 77, brazilianul Andre a reuşit să deschidă scorul însă bucuria gazdelor a durat fix 5 minute, Youla, un veteran al campionatului turc, reducându-i la tăcere pe suporterii lui Fener. Finalul a fost dramatic. Galben-albastrii au atacat în valuri iar reduta oaspeţilor a cedat din nou în minutul 86 când Ozer a adus fericirea la Istanbul. Spaniolul Daniel Guiza a închis tabela la 3-1 iar Fenerbahce are patru puncte în faţa celor de la Galatasaray.

Rezumat Fenerbahce - Denizlispor 3-1