14:38 27 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal (Liga a II-a) Petrolul - Farul 1-1

28 Mar, 2010 22:22 1361 Marime text

img_9539-.jpgEchipa de pe litoral nu a reuşit să ia mai mult de un punct de pe terenul celor de la Petrolul Ploieşti. Deşi a deschis scorul foarte repede (Pantelie-minutul 5) Farul nu a avut forţa necesară de a conserva rezultatul. După egalarea lui Cosic din minutul 32, constănţenii, antrenaţi de Ştefan Stoica (foto) nu au mai reuşit nimic notabil, ba chiar au fost salvaţi în câteva rânduri de portarul Sardescu care a evitat o a treia înfrângere consecutivă.

În urma acestui rezultat, Farul coboară pe locul patru, depăşită fiind de Săgeata Stejaru care, în aceeaşi etapă cu numărul 21, s-a impus pe terenul celor de la Râmnicu Sărat, scor 2-0. Marinarii rămân însă la două puncte de primul loc se asigură promovarea, poziţia secundă fiind ocupată în continuare de Sportul Studenţesc.