01:26 26 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal/Liga II Sageata, doar remiza la Branesti

28 Nov, 2009 19:57 892 Marime text

Derbyul rundei a 16-a a primei serii din liga secundă s-a încheiat nedecis. Liderul, Victoria Brăneşti nu a reuşit să câştige în faţa unei alte surprize, Săgeata Stejaru şi astfel a pierdut două puncte mari în cursa pentru promovare. Gazdele au marcat primele prin Novac în minutul 35 şi au ratat marile oportunităţi ale disputei. Dobrogenii nu au renunţat însă la luptă şi în minutul 75, fostul farist, Decebal Gheară a reluat în plasă de la 10 metri o centrare venită dintr-un corner.

De rezultatul final, 1-1, a profitat Sportul Studenţesc, bucureştenii impunându-se la Buzău cu 2-0 prin dubla lui Ferfelea. Brăneştiul continuă să fie lider cu 35 de puncte, iar Săgeata a rămas pe trei, cu 28 de puncte însă formaţia din Stejaru poate fi detronată mâine de Farul, Chiajna şi Delta Tulcea, echipe aflate la două puncte distanţă în clasament.