16:29 25 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal/Liga III Viitorul a castigat greu la Insuratei

17 Nov, 2009 22:30 3431 Marime text

viitorul.jpgUn meci care trebuia câştigat s-a transformat în chin pentru elevii lui Iancu Guda. La Însurăţei, pe erenul Viitorului din localitate, echipă aflată deasupra liniei care delimitează retrogradatele, constănţenii nu s-au simţit deloc bine. Jocul haotic al gazdelor a fost „împrumutat" de Posteucă şi compania, iar până la pauză, ocaziile au fost rare, doar Costache, pentru gazde şi Chiţu, pentru oaspeţi, reuşind să mai încălzească atmosfera. În rest doar haos şi luptă surdă la centrul terenului.

După odihnă, Constanţa a părut parcă altă echipă. Tudor, apărătorul buturilor brăilene s-a transformat în înger şi demon reuşind să respingă toate şuturile oaspeţilor. Cârstocea, Chiţu, Ginghină sau Olteanu n-au reuşit să-l bată pe portarul gazdelor, în timp ce adversarul direct al Viitorului, ACS Berceni, făcea scor la Merei. Abia în minutul 86, Posteucă a transformat o lovitură de la 11 metri, suficient pentru un 1-0, şi păstrarea locului doi în clasament.

Rezultate:

Dunărea Călăraşi - Viscofil 3-2 V. Petre (50), M. Ştefan (54), Hamciuc (69 - autogol) / S. Cucu (52), G. Tudor (56), Farul II - Utchim Găeşti 6-1 Tudorache (5), L. Mihai (21, 22), Forminte (26, 83), Şt. Sandu (77)/ Dragotă (89 - 11m), Partizanul Merei - ACS Berceni 0-5 Müller (36), Pivniceru (48), Mocanu (50, 61), Nedelea (80 - autogol), Viitorul Chirnogi - CS Tunari 1-2 Moga (60 - 11m) / D. Chirilă (15, 87), CSM Medgidia - Unirea Slobozia 2-1 Comănaşi (5), Pena (30) / S. Stan (40), Petrolul Berca - Viitorul Ianca 1-1 V. Popa (13) / Ghiviciu (89), Viitorul Însurăţei - Viitorul Constanţa 0-1 Posteucă (86 - 11m), CS Eforie - Oil Terminal 2-1 Fl. Nedelea (62), Buciumeaţă (78) / Chelariu (87), Callatis Mangalia - CS Domneşti 1-2 B. Bucur (40) / Al. Ioniţă (10), I. Voicu (60).