14:35 27 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal (UCL) Chivu in semifinale

07 Apr, 2010 04:25 1502 Marime text

inter_semi_07_04.jpgFundaşul român Cristian Chivu s-a calificat cu formaţia sa, Internazionale Milano, în semifinalele Ligii Campionilor, gruparea italiană eliminând echipa rusă ŢSKA Moscova, scor general 2-0, după victoria obţinută, marţi, în deplasare, scor 1-0 (1-0), informează site-ul oficial al UEFA citat de Mediafax. Chivu a început meciul pe banca de rezerve şi a intrat în locul atacantului Pandev, în minutul 63, când Inter se afla în superioritate numerică, după eliminarea lui Odiah, care primise al doilea cartonaş galben în minutul 49. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de olandezul Sneijder în minutul 6. Campioana Italiei va întâlni în semifinale formaţia spaniolă FC Barcelona.