01:20 27 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

NHL Diavolii la doua puncte de lider (video)

16 Mar, 2010 14:26 1419 Marime text

devils.jpgPortarul lui New Jersey Devils, Martin Brodeur, a apărat 34 de şuturi şi şi-a condus coechipierii către un succes necesar ca aerul. Diavolii au jucat slab în ultima perioadă şi au pierdut şefia diviziei în faţa Pinguinilor din Pittsburgh, dar acum au şansa să revină pe primul loc, dacă se impun duminică în faţa liderului. 15.801 spectatori au urmărit o primă repriză de senzaţie a gazdelor, Niedermayer, Clarkson şi Parise au marcat de trei ori din 12 şuturi trimise pe poarta lui Thomas şi au intrat la cabine cu un neverosimil 3-0. Boston a replicat greu, şi pentru că Brodeur a prins o zi de graţie. Wheeler a marcat singurul gol al perioadei secunde iar Bergeron a mai redus o dată diferenţa cu doar un minut înainte de final însă a fost mult prea târziu. New Jersey încă mai speră la titlu în Divizia Atlantic, în timp ce Boston continuă un sezon chinuitor care probabil nu s eva finaliza cu un loc de play-off.

Rezumat Devils - Bruins 3-2