23:19 26 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Rugby Farul a cedat usor cu Steaua

17 Apr, 2010 17:06 1819 Marime text
rugby1.jpgÎnfângere grea pentru constănţeni în faţa principalei contracandidate pe câştigarea seriei, Steaua Bucureşti. Gazdele n-au contat în meci decât o repriză, prima, repriză câştigată e altfel cu 16-13. N-a fost suficient însă pentru că partea secundă a fost la discreţia oaspeţilor bucureşteni care au punctat constant profitând de erorile defensive ale marinarilor. Cum nici pachetulş de înaintare n-a mai funcţionat, rezultatul s-a văzut pe tabelă, Steaua impunându-se cu 30-22, scor suficient pentru a se distanţa în clasament. Remarcabilă pentru impotenţa gazdelor a fost chiar ultima fază a meciului când înaintaşii constănţeni n-au reuşit să câştige trei metri şi să culce mingea dincolo de butul oaspeţilor din mai multe încercări...