01:15 26 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Volei (m)/CVM s-a chinuit cu oltenii

29 Nov, 2009 16:51 889 Marime text

Un meci considerat lejer s-a transformat într-o dispută strânsă, câştigată însă la diferenţă maximă de CVM Tomis Constanţa. Oaspeţii de la SCMU Craiova au venit decişi să-şi vândă scump pielea deşi se aflau pe o poziţie cel puţin deranjantă în clasamentul primei divizii şi în mod normal nu puteau emite pretenţii.

Doar primul set a fost unul la discreţia constănţenilor care s-au impus cu 25-18 şi nu au lăsat impresia că vor avea probleme în continuare. Că n-a fost aşa o demonstreză şi scorul strâns din setul doi, 25-20, dar mai ales din setul trei, 25-23, set în care oltenii le-au dat mari bătăi de cap constănţenilor. În final, CVM a bifat un nou succes cu 3-0 dar victoria lui Dinamo la Zalău le-a stricat bucuria, constănţenii rămânând pe doi în ierarhia naţională.

Rezultate etapa a 7-a: U Cluj - Torpi Targu Mures 2-3, Dacia Buzau - CVM Brasov 3-1, Steaua - Baia Mare 1-3, Remat - Dinamo 1-3, Unirea Dej - VCM Piatra Neamt 2-3.