17:32 26 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Volei (M) Dezastru pentru CVM

21 Feb, 2010 04:16 971 Marime text
cvm.jpgDeţinătoarea eventului s-a făcut de râs în etapa a 18-a a Diviziai A1. Constănţenii au cedat surprintzător acasă contra Unirii Dej, un meci pe care voleibaliştii l-au tratat ca pe o formalitate şi care îi poate costa scump înainte de play-off. CVM Tomis s-a impus în primul set cu 25-21, însă evertismentul oferit de evoluţia entuziastă a dejenilor nu a fost băgat în seamă iar ignoranţa se plăteşte scump. Oaspeţii s-au pus muncitoreşte pe construit şi au punctat ori de câte ori au avut ocazia, iar Began şi compania s-au întrecut în oferirea de oportunitati. Astfel setul 2 s-a incheiat cu 25-21 pentru Dej, apoi setul treiu cu 25-22 iar setul 4, tot cu 25-21, şi incredibilul s-a produs. Constanţa a cedat acasă după un meci cel puţin jenant.