23:23 23 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Al cincilea meci fără victorie pentru FC Viitorul

16 May, 2011 01:13 1373 Marime text

fcviitorul.jpgDivizionara secundă FC Viitorul Constanţa a fost învinsă, sâmbătă, pe terenul Concordiei Chiajna, cu scorul de 2-1 (1-1), într-un meci contând pentru etapa a XXVII-a din Liga a II-a, Seria I.

Gazdele au deschis scorul în minutul 20 prin Alexandru Bălţoi, atacantul Concordiei înscriind din penalti după un fault comis de Larie asupra lui Adrian Popa. FC Viitorul a preluat iniţiativa şi, după ocaziile lui Alexandru Chiţu şi Cârstocea, a izbutit egalarea prin Vasilică Cristocea în minutul 42, veteranul formaţiei constănţene înscriind din pasa lui Cârstocea. Imediat după reluare, Concordia a trecut din nou în avantaj, Alexandru Bălţoi punctând în chiar primul minut al părţii secunde. Jucătorii lui Cătălin Anghel au reluat atacurile în căutarea egalării, însă Hertu, Cristocea, Cârstocea şi Chiţu nu au reuşit să fructifice şansele avute. Astfel, FC Viitorul înregistrează al cincilea meci fără victorie în campionat şi rămâne pe locul 8 în Seria I, cu 37 de puncte. Pentru acest meci, antrenorul Cătălin Anghel a introdus în teren următorul 11: Costea - Cureteu (min. 70 - Pantelie), Larie, Ninu, Rusu - Păcuraru (min. 65 - Banoti), Benzar, Cârstocea - Cristocea, Gavra (min. 60 - Hertu), Alexandru Chiţu.