13:21 01 08 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Au ramas pe locul trei

19 Feb, 2004 00:00 986 Marime text
Divizionara A de volei masculin VC Municipal Midia Constanta a incheiat turul Superligii pe locul trei. Ieri, in Sala Sporturilor, echipa pregatita de Romeo Enescu a dispus, dupa 63 de minute de joc efectiv, de Steaua Electrocarbon Slatina cu scorul de 3-0. Echipa noastra a castigat primul set cu 25-17, al doilea cu 25-18, iar pe cel de-al treilea cu 25-21. Oaspetii au pus probleme doar la inceputul celui de-al doilea set, insa constantenii au preluat definitiv conducerea la scorul de 11-10. Romeo Enescu a trimis in teren urmatoarea echipa: Voinea, Oros, Halchin, Began, Iancu, Gavrila, Stoian (l). Pe parcursul partidei a mai intrat Parpala. Steaua Electrocarbon Slatina a terminat turul pe ultimul loc al clasamentului, avand sapte infrangeri din tot atatea partide. Primele doua pozitii ale clasamentului sunt ocupate de formatiile Deltacons Tulcea si Petrom Ploiesti.