16:29 14 08 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet 3X3 CSM CSU Neptun Constanța - campioană la feminin, bronz la masculin (GALERIE FOTO)

12 Jul, 2024 20:12 715 Marime text

CSM CSU Neptun Constanța este campioana sezonului în baschetul 3x3 feminin, iar echipa masculină încheie actuala ediție pe podium, cu o medalie de bronz!

Echipele de baschet 3x3 au participat, săptămâna aceasta, la Campionatul Național 3x3 Turneul Final Open, în 10-11 Iulie, la Sala UNEFS din București.

La fete, CSM CSU Neptun Constanța (în componența Gabriela Irimia, Anisia Croitoru, Bianca Fota, Laura Vaida) a câștigat Grupa B, 18-12 cu Sportul Studențesc și 22-9 cu CS Universitatea Cluj, s-a impus în semifinale, 14-11 cu CS Universitatea Arad, și a câștigat finala, 17-12 cu CS Agronomia București iar Gabriela Irimia a fost desemnată MVP-ul turneului!

La masculin, CSM CSU Neptun Constanța (Vlad Corpodean, Andrei Oprean, Ștefan Gribinic, Vitalie Balan) a câștigat Grupa B, după 21-14 cu CSU UVT Timișoara și 18-16 cu CSU ASE București, a cedat în semifinale, 14-17 cu CSU Știința București-1 și a câștigat locul 3, după 21-16 cu CSU Galați.

Ei au fost coordonați de antrenorii Alina Șerban și Alexandru Olteanu, alături de kinetoterapeutul Alexandru Oltean.

Felicitări sportivilor și staff-ului! Hai, Constanța!, este mesajul CSM Constanța.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Baschet)

Jucătoarele CSM Constanța s-a impus la două categorii, în turneul național de la Timișoara (GALERIE FOTO)