12:32 30 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

BC Athletic Neptun Constanţa, învinsă la Voluntari de CS Dinamo Bucureşti

02 Apr, 2021 18:20 2880 Marime text

• Pentru Gladiatorii din Tomis cele mai multe puncte în acest meci le-a marcat Siler Schneider.

Echipa masculină de baschet Athletic Neptun Constanţa a susţinut astăzi al doilea meci de la turneul 10 al Ligii Naţionale, găzduit de Voluntari.

Gladiatorii dinTomis au întâlnit CS Dinamo Bucureşti, în faţa căreia au cedat cu 71-86.

Formaţia din capitală a condus şi la pauză (43-29), iar pe sferturi scorul în întâlnirea Dinamo - Constanţa a fost 26-14, 17-15, 16-19, 27-23.

Pentru BC Athletic Neptun au marcat Siler Schneider - 25p, Mario Lazăr - 18p, Daniel Mâinea - 7p, Christian Chiţu - 7p, Adrian Trandafir - 6p, William Brown - 5p, Cristian Mâinea - 2p şi Ştefan Gribinic - 1p.

În celălalt meci de la Voluntari, formaţia constănţeană a înregistrat tot o înfrângere, 53-73 cu SCM U Craiova.

CS Dinamo București se impune cu BC Athletic Neptun Constanța, 86-71 scor final. Siler Schneider încheie pentru Gladiatorii din Tomis cu 25 de puncte, 5 recuperări, 8 pase decisive, 2 intercepții, iar Mario Lazăr 18 puncte, 5 recuperări, 4 pase decisive.

Pentru BC Athletic Neptun Constanța urmează meciuri cu SCM Timișoara și CSM CSU Oradea în turneul de la Oradea. Team is everything!, este mesajul BC Athletic.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (BC Athletic Neptun)