06:20 23 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CS Tomis isi compromite sansele

19 Mar, 2007 00:00 1155 Marime text
1174254113.jpgIn prima mansa a sferturilor de finala ale Challenge Cup la handbal feminin, formatia pregatita de Dumitru Musi, CS Tomis, si-a compromis sansele de a accede in semifinale, dupa ce a fost invinsa categoric, scor 21-34 (14-16), de Jolidon Cluj. Meciul a fost echilibrat pana la jumatatea reprizei secunde, la scorul de 25-20 pentru gazde. A urmat insa o perioada de 11 minute in care constantencele nu au reusit sa marcheze, tabela aratand 32-20 pentru Jolidon. Pentru Tomis au marcat Drutu (sapte), Paraianu, Georgescu si Mateescu (cate trei), Marcu si Drilea (cate doua) si Dospin (unul). Gheorghe Slabu, presedintele clubului de pe litoral, crede ca formatia clujeana este deja calificata in faza urmatoare a competitiei. "Calificarea este rezolvata suta la suta pentru Cluj. Noi am avut o repriza a doua execrabila, ca incepatorii si probabil vor urma sanctiuni. Nu avem comentarii la adresa arbitrajului", a declarat Slabu. Returul va avea loc pe 24 martie, la Constanta.

Scris de: {autor}Cristian TENTU{/autor}