13:55 23 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CSM Constanța atletism Petronela Simiuc și Marian Valentin Tănase, pe podium la Campionatul Balcanic (GALERIE FOTO)

28 Jul, 2023 09:17 1598 Marime text

Campionatul Balcanic de atletism pentru seniori de la Kraljevo (Serbia) le-a adus prezența pe podium Petronelei Simiuc și lui Marian Valentin Tănase, de la CSM Constanța, care au obținut medalia de bronz.

Petronela Simiuc a fost medaliată în proba de 1.500 m, având un timp de 4 min 17 sec 84/100.

Marian Valentin Tănase a luat bronz cu ștafeta de 4x100 m a României (Petre Nicolae Rezmiveş, Marian Valentin Tănase, Alin Ionuţ Anton, Cristian Nicuşor Roiban), care a înregistrat 39 sec 65/100.

La 200 m, Marian Valentin Tănase, a încheiat cursa pe locul 7, cu 21 sec 14/100, iar la 100 m a avut la nouălea timp (10 sec 68/100).

Imaginile au fost preluate de pe pagina de Facebook a Federației Române de Atletism.

Valentin Tănase și Cristian Radu, pe locul întâi la prima etapă a Naționalelor. Mai multe recorduri personale pentru atleții constănțeni (GALERIE FOTO + DOCUMENT)