23:17 07 09 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CSM Constanța câștigă în deplasare după o revenire spectaculoasă împotriva lui CSM Bacău!

07 Sep, 2024 20:40 189 Marime text

foto: facebook/CSM Constanta HandbalVictorie! CSM Constanța întoarce rezultatul de la pauză, 15-17, și câștigă pe terenul lui CSM Bacău, scor 32-28 în etapa a 2-a din Liga Zimbrilor!

După un joc echilibrat timp de 42 de minute, echipa s-a desprins, mai ales pe mâna lui Aliokhin și Stanković, iar un contraatac finalizat de Chikovani a dus scorul la 29-25, cu 5 minute înainte de final.

S-a încheiat 32-28 și băieții noștri bifează prima victorie din noul sezon.

Au evoluat: Vasile 11 intervenții, Rusu 2 - Aliokhin 7 goluri, Drăgan 6, Komogorov 6, Stanković 4, Ravnić 3, Andrei 2, Chikovani 2, Căbuț 2, Nikolić, Szász, Mouriño, Nistor, Buzle, Ungureanu.

Felicitări, jucătorilor și staff-ului!- se arată într-o postare pe pagina de socializare CSM Constanta Handbal.

Urmează sâmbătă, 14 septembrie, un meci pe teren propriu cu HC Odorhei. Hai, Constanța!