12:20 03 09 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CSM Constanța Gimnasta Daria Mihaiu, pe podium în Bulgaria, la „Plovdiv Cup“

03 Sep, 2024 09:52 176 Marime text
Daria Mihaiu, locurile trei și patru în Bulgaria. Sursa foto: CSM Constanța

Lotul României de gimnastică aerobică (juniori și seniori) a participat în Bulgaria la competiția „Plovdiv Cup“.

La competiție au evoluat 570 de sportivi din 25 de țări, iar CSM Constanța a fost reprezentat de trei sportivi, la seniori: Daria Mihaiu, Mădălin Boldea și Antonio Surdu.

Daria Mihaiu a obținut medalia de bronz la perechi, alături de Darius Branda, iar la individual sportiva clubului de pe litoral s-a clasat în apropierea podiumului, pe locul al patrulea.

A fost o ultimă verificare pentru sportivii CSM Constanța înaintea Campionatelor Mondiale, programate la Pesaro (Italia), între 20 și 29 septembrie.

CSM Constanța va fi reprezentat la competiția mondială la seniori de cei trei sportivi care au evoluat și la „Plovdiv Cup“: Daria Mihaiu, Mădălin Boldea și Antonio Surdu.

Antrenoarea sportivilor la CSM Constanța este Maria Fumea.

Hai România! Hai Constanța!, este mesajul CSM Constanța.