23:22 18 10 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CSM Constanța Handbaliștii contănțeni încheie la egalitate meciul cu CSU Suceava (FOTO)

18 Oct, 2024 20:37 198 Marime text
Sursa foto: Facebook/ CSM Constanța

Handbaliștii de la CSM Constanța încheie la egalitate, scor 30-30, meciul cu CSU Suceava, din etapa a 8-a a Ligii Zimbrilor.

„Handbaliștii noștri au avut o repriză secundă mai puțin reușită, permițându-le adversarilor să revină de la -6 goluri, după ce au condus cu 20-14 la pauză.”, potrivit CSM Constanța

Gazdele meciului, sucevenii au fost chiar aproape de victorie, trecând la conducere în ultimele minute, dar nu cu mai mult de un gol. Komogorov a egalat cu un minut și 17 secunde înainte de final și a stabilit scorul final.

Au evoluat: Vasile, Rusu - Drăgan 6 goluri, Buzle 5, Aliokhin 5, Andrei 4, Chikovani 3, Szász 3, Căbuț 2, Komogorov 2, Nistor, Ilie, Mouriño, Nikolić, Stanković, Ungureanu.

Urmează un nou meci în Grupa D din EHF European League, cu echipa spaniolă Bidasoa Irun. Hai Constanța!