10:28 22 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Dezamagirea Razvan Florea

02 Aug, 2006 00:00 975 Marime text
Sportivii Razvan Florea si Valentin Preda au ratat calificarea in finala probei de 100 metri spate, respectiv 100 metri bras, din cadrul Campionatelor Europene de Natatie ce se desfasoara, incepand de luni, la Budapesta.Florea s-a clasat pe pozitia a noua in semifinale, fiind cronometrat cu timpul de 55 de secunde si 37 de sutimi. In semifinale la 100 metri bras, Valentin Preda a terminat pe locul 11, cu timpul de un minut, o secunda si 63 de sutimi. Sportiva Valentina Brat a ratat calificarea in finala probei de 200 de metri spate, dupa ce s-a clasat pe locul noua in semifinale, cu timpul 2:13.27. Ieri, dupa inchiderea editiei, au intrat in concurs Larisa Lacusta si Ionela Cozma, in calificari la 100 m liber. Cozma urma sa concureze si in proba de 800 m liber, tot in calificari, alaturi de Camelia Potec. De asemenea, inotatorii Felix Maestru si Andrei Minca au participat in calificari la 200 m liber.