15:53 30 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

​EURO 2024 Elveția, prima calificată în sferturi, după ce a eliminat Italia, campioana continentală (GALERIE FOTO)

29 Jun, 2024 21:07 528 Marime text

Prima calificată în sferturile de finală ale Campionatului European de fotbal din Germania este Elveția, care a învins în optimi, astăzi, 29 iunie 2024, Italia, campioana continentală en-titre.

În partida jucată la Berlin, Elveția s-a impus ușor, scor 2-0, prin golurile marcate de Freuler (37) și Vargas (46).

Italia a continuat și în acest meci jocul slab de la EURO 2024 și părăsește competiția de timpuriu.

În sferturi, Elveția va întâlni câștigătoarea din partida Anglia – Slovacia, care se joacă duminică, 30 iunie, de la ora 19.00, în direct la Pro TV.

Astăzi, în optimi se mai joacă meciul Germania – Danemarca (ora 22.00, Pro TV).

Sursa foto: Facebook (UEFA EURO 2024)

La EURO 2024, încep optimile de finală. Când se joacă meciul România - Olanda (GALERIE FOTO)