23:48 29 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul Constanța a învins Zimbru Chișinău, într-un meci cu opt goluri (VIDEO)

26 Jun, 2024 14:04 1039 Marime text

Farul Constanța și Zimbru Chișinău, formație care a încheiat pe locul 3 campionatul din Republica Moldova și va evolua în turul 2 al Conference League, s-au întâlnit, astăzi, 26 iunie 2024, la baza sportivă a Academiei Hagi, de la Ovidiu, într-o partidă de verificare.

Protocolul partidei a prevăzut disputarea a două reprize de câte 60 de minute, la finalul cărora Farul s-a impus cu 5-3 (5-1).

Au marcat: Cojocaru 7, 27, Grigoryan 11, M. Popescu 31, Rivaldinho 60 / Justice 8, Alaribe 83, Pegza 116.

A fost o partidă în care ambele formații au rulat întreg lotul avut la dispoziție, cu precizarea că pentru Farul au lipsit mai mulți jucători: Gustavo, Iancu, Larie, Buta, Dumitrache, Banu, Răfăilă și Aioanei. Au debutat, în schimb, ultimii trei sosiți în această vară, portarul Ducan, fundașul Bălașa și mijlocașul Ciobanu, se arată pe site-ul oficial al Farului.

Au evoluat:

Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi, antrenor principal Cătălin Anghel): Buzbuchi - M.Popescu, Bălașa, Dănuleasă, Ganea - Queiros, N.Popescu, Vînă - Grigoryan, Rivaldinho, Cojocaru. Au mai intrat: Ducan, Mușat - Cercel, Avramescu, Martinovic, Duțu, Nedelcu, Doicaru, Andronache, Dumitra, Sîrbu, Lazăr, Grosu, Ciobanu, Stoian, Bodișteanu, Grameni, Cocoș, Băsceanu.

Zimbru Chișinău (antrenor Lilian Popescu): Cebotari - Dedechko, Burghiu, Zango, Sandu - Ibrahima, Raileanu, Macritchii - Ali, Alaribe, Justice. Au mai intrat: Tuhar - Curos, Pegza, Paulinho, Sarain, Bitcă, Radu, Dimitrisin, Mihai.

Au arbitrat: Claudiu Marcu - Alexandru Filip și Cristian Tănase (toți din Constanța). Arbitru rezervă: George Mosoiu.